شهدا و خانواده شهدا، سوپراستارهای جشنواره فیلم عمار / آئین افتتاحیه هفتمین جشنواره عمار در استان

دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار در استان، گفت: مساجد، جایگاه اصلی برای اینگونه جشنواره‌های فرهنگی و مذهبی به شمار می‌رود و اصلی‌ترین سوپراستارهای این جشنواره شهدا و خانواده‌های آنان‌اند.

 

به گزارش روابط عمومی جشنواره عمار به نقل از آناج، روح الله رشیدی در آیین گشایش هفتمین جشنواره مردمی فیلم عمار که در مسجد حضرت موسی بن جعفر (ع) تبریز برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به بالا بودن میزان هزینه‌ها در سینمای ایران، باعث شده است الگوهای ملّی و دینی ایران تغییر یابد.

وی افزود: رسم جشنواره‌های سینمایی این نیست که الان در عمار می‌بینیم. رسم معمول آن است که فرش قرمزی زیر پای هنرمندان پهن کنند و در کاخ جشنواره، اکران فیلم کنند. ما اینجا از شهدای جبهه مقاومت و از بانوی مجاهد انقلابی و مادر شهید، و از هنرمند کاریکاتوریست انقلابی تقدیر خواهیم کرد و این رسم مرسوم جشنواره سینمایی نیست. ستاره‌های ما اینها هستند نه آن بازیگر سینمایی. ما رسالت داریم که ستاره‌های این ملت را به رخ بکشیم.

 دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار در استان آذربایجان‌شرقی با تاکید به اثرات منفی در جابه جایی فرهنگ در جمهوری اسلامی، اذعان داشت: فیلم سازان و کارگردانان عرصه فرهنگ و انقلاب اسلامی باید فیلم‌هایی را به نمایش گذارند تا شهدا و خانواده‌های شهدا در پشت جلال و شکوه بازیگران و هنرمندان ناپدید نشوند.

وی خاطرنشان کرد: همانگونه که شهدا، ستاره‌های ازلی تا ابدی در تاریخ بشریت به شمار می‌روند، امروز ما وظیفه داریم تا یاد و خاطره آنها را زنده نگهداریم.

رشیدی با بیان اینکه یکی از اعجاز مکتب امام راحل (ره) تقدیم شهدای جوان به مکتب انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: درس‌های رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری باعث شده است شهدای جوانی چون حامد جوانی و شهید اسماعیل کریمی در راه حرمین شریفین جان خود را فدا کنند.

وی افزود: شهرستان‌هایی که امروز از لحاظ امکانات در رتبه‌های کم بوده و نیازمند به امکانات به روز هستند، با تفکر اندکی کار خویش را زمین گذاشته و راهی جبهه‌های حق علیه باطل می‌شوند و این نشان از وسعت تفکر و نگاه آنان است.

 این فعال فرهنگی در پایان با تاکید بر ایمان استوار جوانان و نوجوانانان انقلاب اسلامی، یادآور شد: امروز جوانان آمادگی خود را در تمامی زمینه‌های فرهنگی و سیاسی و ... اعلام می‌دارند و در زمان لازم در مقابل دشمن خواهند ایستاد.

براساس این گزارش، بانوی انقلابی و خستگی‌ناپذیر، خانم طوبی آشپززاده، مادر شهید یعقوب قنبریه توسط قربانعلی طاهرفر کارگردان فیلم ترمینال غرب و جلیل طائفی سینماگر انقلابی دهه‌ی شصت، مورد تجلیل قرار گرفت.

بانو آشپززاده از مبارزان دوران طاغوت بوده و همچنین نقش شایانی در پشتیبانی از جنگ ایفا کرده‌ و در پشتیبانی از رزمندگان جبهه‌ی مقاومت همچنان فعال است. جلساتِ پررونق او در طی سالیان بعد از انقلاب تا کنون، ظرفیتی است که ایشان برای روزهای سخت انقلاب آماده نگه داشته‌ است.

او در سخنانی کوتاه در این مراسم گفت: به همه‌ی شما سلام دارم. امام(ره) این نهضت را شروع کرد و همه ما را پیروز کرد. از همه‌ی زحمت کشان انقلاب تشکر می‌کنم. خدا به رهبرمان طول عمر و عزت عطا کند. خدا توفیق خدمت بیشتر به انقلاب به همه‌ی ما عنایت فرماید. ما خیلی برای انقلاب کم کار کرده‌ایم.

همچنین در این مراسم، کاریکاتوریست انقلابی فرهاد رحیم‌قراملکی توسط پدر شهید محمدرضا جلالی از شهدای واقعه منا مورد تقدیر قرار گرفت.

علاقه‌مندان جهت اکران آثار جشنواره می‌توانند به دبیرخانه‌ی جشنواره‌ی مردمی فیلم عمار در استان آذربایجان شرقی، واقع در خیایان امام خمینی(قدس سره الشرف)، روبروی مسجد سالار شهیدان، کوی شهید علی‌پور، حسینیه‌ی هنر تبریز مراجعه فرمایند.

منبع : آناج

پرونده چهار| مرحوم میرزا علی زیرک

پرونده سه| اسلامچیلار

پرونده دو| استاد اسفندیار قره باغی

پرونده یک| مربیان پرورشی

دانلود| جزوات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی می باشد| tabrizjebhe@gmail.com
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .