جبهه فرهنگی

دیدار عوامل فیلم «شیار 143» با مقام معظم رهبری

حضرت آقا در این دیدار گله کردند که از ظرفیت دفاع مقدس در طول این سالها خوب استفاده نشده و عده ای با ورود به عرصه سینمای دفاع مقدس مخالفت می کنند.

براساس این گزارش، در پی دیدار صبح روز دوشنبه عوامل فیلم "شیار ۱۴۳ "با رهبر معظم انقلاب اسلامی، محمد حسین قاسمی تهیه کننده این فیلم گفت: در این جلسه حضرت آقا بعد از تماشای فیلم نکات بسیار ارزشمند و رهنمودهای خوبی را فرمودند که امیدواریم در تولیدات بعدی خویش آنها را کاملاً به کار گیریم .

 وی افزود: مقام معظم رهبری در سخنان خود اذعان داشتند که در فیلم "شیار ۱۴۳ "هم از لحاظ کارگردانی و هم از منظر بازیگری سنگ تمام گذاشته شده است و فیلم از لحاظ محتوا کاملاً ارزشمند بوده و چطور می تواند کسی ادعا کند که این فیلم ضد ارزش است.

قاسمی خاطرنشان ساخت: نظر حضرت آقا بر این بود که فیلم خانم آبیار از نگاه یک مادر به موضوع جنگ پرداخته است و باید فعالان سینمایی از نگاه های دیگر مانند مسجد که محل تجمع جوانان انقلابی بود و یا دبیرستان ها که دانش آموزان با ترغیب معلمان به جبهه های جنگ اعزام می شدند و یا حتی موضوعات محوری مثل تشییع جنازه شهدا هم به دفاع مقدس پرداخت.

تهیه کننده "شیار ۱۴۳ " با اشاره به فرمایشات حضرت آیت الله خامنه ای مبنی بر اینکه در دوران دفاع مقدس همه قدرت های نظامی دنیا در برابر جمهوری اسلامی ایران ایستادند و لیکن باز هم نظام اسلامی پیروز شد گفت: حضرت آقا در این دیدار گله کردند که از ظرفیت دفاع مقدس در طول این سالها خوب استفاده نشده و عده ای با ورود به عرصه سینمای دفاع مقدس مخالفت می کنند در حالی که کشوری مثل آمریکا هنوز بعد از این همه سال از جنگ های خود فیلم تولید می کند.

قاسمی افزود: رهبر انقلاب به ضرورت اسطوره سازی در سینما اشاره و به عوامل سازنده فیلم "شیار ۱۴۳ " توصیه کردند که سینمای دنیا امروزه به دنبال اسطوره است در حالیکه ما در کشورمان ده ها و صدها اسطوره داریم و در این زمینه اگر نگوییم مقصر کیست ولیکن قصور بزرگی اتفاق افتاده است. فیلمسازان ما باید بدانند که اگر پنجاه سال دیگر هم برای جنگ فیلم بسازنند کم است.

وی با اشاره به نقش مادر در این فیلم یادآور شد: حضرت آقا احساس مادر نسبت به فرزند را غیر قابل توصیف دانستند و فرمودند ما در این هشت سال دفاع مقدس با بسیاری از مادران شهدا که روبرو شده ایم تاکنون گله ای نشنیده ایم و بیشتر آنها را حماسی یافتیم.

قاسمی در پایان این گفتگو جمله ای دیگر از رهبر معظم انقلاب را ابراز داشت و گفت: حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار عوامل فیلمهایی چون "شیار ۱۴۳ " را از رویش های انقلاب اسلامی دانستند و فرمودند من هم هنگام تماشای این فیلم همچون بسیاری از مردم متاثر شدم.

 منبع: سینما پرس

پرونده چهار| مرحوم میرزا علی زیرک

پرونده سه| اسلامچیلار

پرونده دو| استاد اسفندیار قره باغی

پرونده یک| مربیان پرورشی

دانلود| جزوات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی می باشد| tabrizjebhe@gmail.com
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .