نگاه

جبهه فرهنگی

ویژه‌نامه مرزبان 5 / بزرگداشت شهید مراثی

ویژه‌نامه مرزبان ٥ به مناسبت اولین سالگرد شهادت رزمنده‌ی جبهه مقاومت شهید حاج سیدرضا مراثی منتشر شد.

شهید جبهه‌ی مقاومت اسلامی «سید رضا مراثی » شانزدهمین فرزند آذربایجان از دیار غیور مردان ملکانی است که به خیل فدائیان حضرت زینب پیوست. شهید مراثی متولد متولد پانزدهم فروردین 1348 در روستای لیلان در۲۰ کیلومتری جنوب شرق شهرستان ملکان در استان آذربایجان شرقی است. وی سومین فرزند حاج شفیع از معتمدین منطقه لیلان بود. دروان دفاع مقدس در سن هفده سالگی با حضور در عملیات کربلای پنج و بیت المقدس به درجه جانبازی نائل شد. بعد از اتمام جنگ نیز با حضور در مناطق مرزی در تامین امنیت مرزهای غرب کشور حضوری موثر داشت. این شهید بزرگوار قبل از بازنشستگی معاون هماهنگ کننده تیپ مکانیزه امام زمان (عج) شبستر بود.

بعد از بازنشستگی به دنبال آرزوی قلبی خود یعنی شهادت برای تحقق عدالت به سوریه رهسپار شد. وی در میان رزمندگان در سوریه به نام " ابو علی " معروف بود. تلاشهای بی وقفه سیدرضا و خستگی ناپذیری او در میان رزمندگان جبهه مقاومت مشهور بود. نهایتا در 22 تیرماه سال 95 در نبرد با تروریست‌های تکفیری در سوریه به فیض شهادت نائل آمد.


در مرزبان 5 روایت بخشی از خاطرات این سردار سرافراز را به نقل از همسر و فرزندان و هم‌رزمان و هم قطارانش می‌خوانید.
برای دریافت ویژه‌نامه سردار جبهه مقاومت، شهید مراثی، روی عکس کلیک کنید.

 

پرونده چهار| مرحوم میرزا علی زیرک

پرونده سه| اسلامچیلار

پرونده دو| استاد اسفندیار قره باغی

پرونده یک| مربیان پرورشی

دانلود| جزوات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی می باشد| tabrizjebhe@gmail.com
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .