رونمایی از مستند «حلما» در حسینیه هنر تبریز

با حضور خانواده‌های معظم شهدای دفاع مقدس و جبهه‌ی مقاومت اسلامی، مستند «حِلما» در حسینیه هنر تبریز رونمایی می‌شود.

بهزاد پروین قدس در گفتگویی اظهار داشت: شهید «روح‌الله طالبی‌اقدم» در روز تاسوعای سال 94 در نزدیکی حلب به شهادت رسید و پیکرش بعد از 2 ماه به کشور بازگشت، به همراه دوستان به فرودگاه رفتیم؛ دختر 40 روزه شهید به نام «حنانه» را هم به مراسم استقبال آورده بودند؛ صحنه‌های خاصی در این مراسم پیش آمد، که در آنجا تصمیم گرفتم مستندی برای این شهید بسازم.

 

وی ادامه داد: وقتی وارد زندگی این شهید شدیم، دیدیم که وی از 12 سالگی محاسبه اعمال داشته؛ پدرش رزمنده بود و 4 سال از زندگی‌اش را در مناطق جنگی گذرانده، روح‌الله بعد از تحصیل در دانشگاه وارد سپاه شد و دوره تکاوری را گذراند و بعد از اعزام به سوریه در نزدیکی حلب به شهادت رسید.

گفتنی است مخاطب در «حلما» سیری دلپذیر از یک رشد را می‌بیند. رشدی که در نهایت به جاودانگی ختم می‌شود؛ از روزهای سخت پدر و مادر تا تربیتِ فرزند.

حسینیه‌ی هنر تبریز واقع در خیابان امام خمینی(ره)، روبروی مسجد سالار شهیدان، کوی شهید علیپور، روز چهارشنبه 5 آبان 1395 ساعت 18 برای تماشای این مستند، میزبان علاقمندان خواهد بود.

 

پرونده چهار| مرحوم میرزا علی زیرک

پرونده سه| اسلامچیلار

پرونده دو| استاد اسفندیار قره باغی

پرونده یک| مربیان پرورشی

دانلود| جزوات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی می باشد| tabrizjebhe@gmail.com
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .