جبهه فرهنگی

ششم اسفند در تبریز؛ بزرگداشت مربیان پرورشی

از یک دهه جهاد فرهنگی مربیان پرورشی دهه‌ی شصت در تبریز تقدیر می‌شود. دفتر مطالعات جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی‌ آذربایجان‌شرقی، که پیش از این، فراخوان جمع‌آوری خاطرات مربیان پرورشی دهه‌ی شصت را منتشر کرده است، به منظور ارج نهادن به خدمات فرهنگی، هنری و اجتماعی مربیان پرورشی دهه‌ی شصت، طی مراسمی از تعدادی از این مربیان تقدیر می‌کند. بر اساس برنامه، قرار است تعدادی از مربیان دهه‌ی شصت، در زمینه‌های مختلفی مانند تئاتر، سرود، پشتیبانی از جنگ، فعالیت‌ گروهک‌ها در مدارس و... به بیان خاطره بپردازند. همچنین کلیپ‌های متنوعی با استفاده از تصاویر آرشیوی و عکس‌های مرتبط پخش خواهد شد.

بخش ویژه‌ی این مراسم، به بزرگداشت چهار مربی پرورشی شهید تبریز اختصاص دارد که با حضور خانواده‌ی این شهیدان از ایشان تقدیر می‌شود.

«ویژه‌نامه‌ی مربی» حاوی یادداشت، گفتگو، تحلیل، اسناد و تصاویر مرتبط با فعالیت مربیان پرورشی دهه‌ی شصت در این روز توزیع می‌شود.

این مراسم روز یکشنبه 6 اسفندماه از ساعت 16 الی 18 در محل سالن همایش کانون جوانان بسیج واقع در خیابان حافظ برگزار می‌شود.

گفتنی است، واحد تاریخ شفاهی دفتر مطالعات جبهه‌ی فرهنگی انقلاب اسلامی‌ آذربایجان‌شرقی از چند ماه پیش، اقدام به جمع‌آوری خاطرات مربیان پرورشی دهه‌ی شصت نموده است. علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و همکاری در این زمینه می‌توانند به سایت parvareshi60.ir مراجعه نمایند.

پرونده چهار| مرحوم میرزا علی زیرک

پرونده سه| اسلامچیلار

پرونده دو| استاد اسفندیار قره باغی

پرونده یک| مربیان پرورشی

دانلود| جزوات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی


تمامی حقـوق این سـایت متعلق به دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی آذربایجان شرقی می باشد| tabrizjebhe@gmail.com
مجوز استفاده از قالب خبری ناب نیوز برای این دامنه داده نشده , براي اطلاعات بيشتر درباره مجوز استفاده از این قالب به سايت خليلان رسانه مراجعه کنيد .